Navrhněte budoucnost s námi!

Šest předních vědeckých a technologických univerzit rozmístěných po celé Evropě, situovaných v inovačních ekosystémech a s velkými zkušenostmi ze spolupráce – to je základ aliance EuroTeQ, která si klade za cíl zavedení změny paradigmatu v inženýrském vzdělávání budoucnosti.

Vize & mise projektu:

Společenský vývoj posledních let vyžaduje silné univerzitní aliance, aby se znalostní rámec vzdělávání, výzkumu, inovací a služeb společnosti mohl stát skutečností.

V rámci aliance šesti předních vědeckotechnických univerzit se snažíme zavést změnu paradigmatu v inženýrském vzdělávání a usilujeme o odpovědné spoluvytváření hodnot v oblasti technologií.​

Naším cílem je vytvořit celoevropskou vzdělávací platformu, které umožní ostatním univerzitám a dalším zúčastněným stranám následovat našeho příkladu a podpořit technologický pokrok a společenskou soudržnost.

Význam „Inženýrské univerzity“ je dvojí: Poskytovat vynikající vzdělání budoucím inženýrům a budovat univerzitu budoucnosti jako vzor pro oblast vysokoškolského vzdělávání EU i mimo ni.

Co nabízíme:

Pro studenty – z katalogu předmětů je možné si vybrat předměty nabízené partnerskými univerzitami a rovněž se zapojit do projektové spolupráce, která studentům poskytne rozsáhlé znalosti a zkušenosti a umožní studentům pracovat jako součást mezinárodních týmů.

Pro pedagogické a další pracovníky – partnerské univerzity otevřely webová školení a semináře pro všechny zaměstnance ČVUT. Spolupráce mezi pedagogickými pracovníky navíc probíhá společně prostřednictvím výuky, výměny zkušeností a výzkumu.

Pro průmyslové partnery – zástupci průmyslových partnerů jsou zváni k účasti na vzdělávacích formátech EuroTeQ, kde mají možnost představit své vize a rovněž mají možnost vyjádřit se k zavádění inovací.